Optimal

OPTYMALNA CZĘŚĆ ZAMIENNA

Optimal Maxxtrut

Przedsiębiorstwo z Langenbach skonstruowało wstępnie zmontowany amortyzator.

Oryginalna część zamienna jest za droga natomiast inna część zamienna jest gorszej jakości. Oto stereotypy, z którymi już od dawna z sukcesem walczy wolny rynek posprzedażny. Również firma Optimal KG założona w 1992 r. w Langenbach pod Monachium walczy z nimi skutecznie. Przedsiębiorstwo dostarcza części zamienne układu osi, układu hamulcowego, układu kierowniczego, silnika i inne produkty stosowane w pojazdach. Firma z Langenbach zleca produkcję części zamiennych swoim międzynarodowym partnerom oraz producentom części oryginalnych.

Wszystkie produkty odpowiadają międzynarodowym standardom rynku części zamiennych, np. normom producenckim TS 16949, QS 9000, VDA 6.1, ISO 9001:2000, a także stowarzyszenia branżowego GVO nr 1400/2002. Przykładowo są to części układu kierowniczego wykonywane na frezarkach. Firma Optimal KG zapewnia dzięki ciągłym kontrolom procesu produkcji stałą i wysoką jakość.

Jakość produktów z Langenbach badana jest w ramach testów i certyfikowana przez TÜV Süd. Przedsiębiorstwo nie zadowala się wyłącznie certyfikatami TÜV dla elementów układu kierowniczego i faktem, że posiada najszerszą ofertę zestawów łożysk koła. Obecnie firma wprowadza na rynek tzw. linię Endurance. Chodzi tu o uszlachetnione elementy układu kierowniczego, które w porównaniu ze zwykłymi częściami dostępnymi na rynku posprzedażnym wykazują znacznie wyższe parametry wytrzymałości i trwałości.

Przedsiębiorstwo osiąga tę jakość dzięki procedurze obróbki Tenifer-OPQ (proces produkcji znany w przemyśle samochodowym i w lotnictwie). Obecnie do linii produktów Endurance należy 230 różnych produktów. Inną nowinką jest Maxxtrut, produkt, który pojawi się w październiku tego roku. Chodzi tu o ofertę wstępnie zmontowanej jednostki standardowego amortyzatora, który pozwala na znaczne skrócenie czasów montażu w warsztacie samochodowym.

SPRZEDAŻ