Optimal

OPTIMAL PODWAJA MOŻLIWOŚCI SKŁADOWANIA, ROZWIJA ZAKRES USŁUG ORAZ DOSTĘPNOŚĆ PRODUKTÓW

04.09.2012

Optimal AG & Co. KG, specialista od części zamiennych z miejscowości Langenbach w Bawarii ulokowany w parku przemysłowym Munich Airport Logistics Park stale rośnie. W kwietniu 2011 roku rozpoczęto działania mające na celu podwojenie możliwości magazynowych natomiast w listopadzie 2011 roku prace nad magazynem mają dobiec końca. Tym samym przedsiębiorstwo zareagowało na szybko i bezustannie rosnący popyt na wysokiej jakości części zamienne. Wysoce nowoczesny, w pełni zautomatyzowany magazyn rozszerzony zostanie do 60000 miejsc na pojemniki i 11000 miejsc paletowych. Optimal chce w ten sposób przyczynić się do dalszej poprawy jakości usług i wzrostu dostępności towarów. Uroczyste otwarcie, na które zaproszono licznych gości, klientów oraz pracowników odbędzie się 16 grudnia w Langenbach.

„Dopiero przed trzema laty rozpoczęliśmy działalność w naszej nowej siedzibie firmy" - powiedział Wolfgang Hoffmann, kierujący projektami zastępca prezesa firmy Optimal - „a teraz już wiemy, że był to krok w absolutnie dobrym kierunku".

Na działce budowlanej o powierzchni 21500 m2 przemieszczono 3800 przyczep ziemi aby być w stanie dokonać tego rozszerzenia. W przyszłości Optimal będzie operował 58960 pojemników magazynowych. Do tej pory było ich tylko 38590. Kluczową sprawą dla przedsiębiorstwa w trakcie trwania całej fazy budowy był fakt, że w pierwszym rzędzie myślano o kliencie. „Wystąpiły jedynie drobne trudności z dostawami" - podkreśla Wolfgang Hoffmann - „naszym szczęściem była możliwość bezpośredniej dobudowy, co jedynie nieznacznie wpłynęło na działanie dotychczasowego trybu pracy magazynowej. Szybka dostępność części dla klienta to w końcu nasze najważniejsze zadanie".

Gmina Langenbach spogląda na budynek firmy o długości 200 m a zarazem wysoki na 16 m. Korytarze zautomatyzowanego magazynu towarowego zostały wydłużone a jednocześnie uzpełnione o jedną alejkę. Optimal chce w ten sposób w przyszłości operować większą ilością towarów a zarazem doprowadzić do perfekcji już teraz bardzo szybkie procesy dostaw.
I co równie ważne myślano również o pracownikach. Skorzystają oni na tej rozbudowie. Dzięki stałemu wzrostowi przedsiębiorstwa ich miejsca pracy będą pewne a jakość już teraz nowoczesnych stanowisk pracy ulegnie poprawie.

SPRZEDAŻ