Optimal

OPTIMAL OTRZYMUJE BAWARSKĄ NAGRODĘ MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW "WYDAJNE PRZEDSIĘBIORSTWO Z DUŻYM POTENCJAŁEM"

04.09.2012

W dniu 16 grudnia 2011 r. firma Optimal z Langenbach została wyróżniona nagrodą Europejskiego Forum Gospodarczego kraju związkowego Bawarii dla małych i średnich przedsiębiorstw. Pod patronatem Ministra Gospodarki Bawarii nagroda ta przyznawana jest zwykle trzem odnoszącym sukcesy firmom z obszaru Bawarii. Wręczenie nagrody odbyło się w uroczystej atmosferze w siedzibie firmy Optimal w Langenbach. Nagroda jest wyrazem uznania roli laureatów, którzy stanowią filary gospodarki w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw w Bawarii.

W celu wyłonienia laureatów poproszono 10000 przedsiębiorstw oraz przedstawicieli świata gospodarki o wytypowanie kandydatów spośród wyjątkowo wydajnych przedsiębiorstw. Jury ostatecznie dokonało wyboru trzech równorzędnych laureatów z różnych branż i regionów. Hans Spitzner, były sekretarz stanu oraz prezydent struktur landowych Europejskiego Forum Gospodarczego mówi z przekonaniem: „Już w okresie pełnienia funkcji Sekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki znałem wszystkie trzy przedsiębiorstwa będące tegorocznymi laureatami i wiedziałem o ich wysokiej wydajności. Dlatego też cieszę się bardzo, że mogę tym przedsiębiorstwom na ręce ich prezesów i członków zarządów przekazać nagrodę małych i średnich przedsiębiorstw i tym samym docenić ich wyjątkowe dokonania w tych niespokojnych czasach". Firma Optimal cieszy się z wyróżnienia. Prezes zarządu jest zachwycony: „Przyznanie bawarskiej nagrody małych i średnich przedsiębiorstw jest dla całego zespołu firmy Optimal wielkim zaszczytem i dowodem uznania. Nagroda ta jest dla nas dodatkową motywacją do dalszej poprawy naszego znakomitego poziomu w zakresie jakości".

Dopiero przed trzema laty firma Optimal założyła swoją siedzibę w miejscowości Langenbach w okolicach monachijskiego lotniska. Ze względu na znakomitą sytuację gospodarczą przedsiębiorstwa nieodzowna okazała się rozbudowa. Tym samym przedsiębiorstwo zareagowało na stale rosnące zapotrzebowanie w odniesieniu do wysokiej jakości części zamiennych. Wysoce nowoczesny i w pełni zautomatyzowany magazyn został rozszerzony do ok. 60000 miejsc na pojemniki oraz 11000 miejsc paletowych. Jest to podwojenie możliwości składowania. „Sukces potwierdza nasze działania" - wyjaśnia dalej Markus Neudek - „Przyznanie bawarskiej nagrody małych i średnich przedsiębiorstw potwierdza fakt, że znajdujemy się na dobrej drodze". Tym samym przedsiębiorstwo rozpoczyna nowy rok z dodatkową, ważną motywacją. Cieszy to pracowników, gdyż w przyszłym roku obchodzić będziemy również dwudzieste urodziny firmy.

Pozostali laureaci bawarskiej nagrody małych i średnich przedsiębiorstw Europejskiego Forum Gospodarczego to producent leków Bionorica SE z miejscowości Neumarkt i producent gotowych domów prefabrykowanych Bau-Fritz GmbH & Co. KG z miejscowości Erkheim.

SPRZEDAŻ