Optimal

 • Informacje prasowe HSB

  Informacje prasowe

  Informacje prasowe

Informacje prasowe Archiwum

 • Delegacja z Szanghaju

  19.11.2012

  Wysokiej rangi delegacja chińskich przedstawicieli ekonomicznych i rządowych z Szanghaju była w zeszłym tygodniu gościem Wolnego Państwa Bawarii. W bezpośrednich kontaktach małych i średnich przedsiębiorstw, BVMW (Niemiecka federacja małych i średnich przedsiębiorstw) jest najwłaściwszą do tego federacją utrzymującą stałe kontakty z wieloma partnerami z zagranica w tym także z Chin. Firma Optimal AG z siedzibą w Langenbach, członek bawarskiego Senatu Gospodarczego BVMW, uprzejmie udostępniła swoje sale konferencyjne do przyjęcia około 20 przedstawicieli z Państwa Środka. Fascynujące prezentacje biznesowe przygotowane przez EUROPATENT oraz tłumaczone przez firmę MultiLing (obie firmy są członkami BVMW z regionu Starnberg), dały uczestnikom delegacji interesujące spojrzenie w świat systemów patentowych, a także ulepszyły współpracę z Azją w tej dziedzinie.
 • OGROMNA OSZCZĘDNOŚĆ CZASU PODCZAS WYMIANY AMORTYZATORÓW

  04.09.2012

  OPTIMAL posiada w ofercie w pełni zmontowane standardowe amortyzatory Montaż odbywa się bez potrzeby stosowania specjalnych narzędzi Oszczędność czasu i pieniędzy Szeroka oferta 3 lata gwarancji długiej żywotności produktu Czas to pieniądz i dosłownie przekłada się to również na sytuację w warsztatach. Czas oszczędzić można teraz dzięki całkowicie zmontowanym amortyzatorom firmy OPTIMAL. Firma ta, specjalizująca się w sprzedaży części zamiennych oferuje produkty marki Maxxtrut umożliwiające kompletną wymianę amortyzatora, który fabrycznie został wcześniej zmontowany i zawiera w pakiecie wszystkie śruby montażowe. Oferta obejmuje obecnie 190 różnorodnych znanych odpowiedników. OPTIMAL posiada najbogatszą paletę produktów dostępną na rynku w powyższym segmencie.
 • BEZPIECZNIEJSZE PROWADZENIE SAMOCHODU Z FIRMĄ OPTIMAL

  04.09.2012

  Nr 1 pod względem zakresu oferty certyfikowanych elementów układu kierowniczego Produkcja pod stałą kontrolą - nadzór techniczny TÜV regularnie bada produkcję elementów układu kierowniczego firmy Optimal Testowane podzespoły - nadzór techniczny TÜV potwierdza własną pieczęcią jakość elementów układu kierowniczego Optimal Długa żywotność - zoptymalizowane elementy układu kierowniczego marki Endurance Line Kto poszukuje wysokiej jakości części zamiennych, szybko dociera do części Optimal. Firma OPTIMAL oferuje wszystko co związane z tylnim i przednim zawieszeniem koła począwszy od przegubu mocującego poprzez drążki kierownicze i wachacze po stabilizatory. Duży nacisk kładziony jest na żywotność produktów, gdyż właśnie elementy układu kierowniczego mogą częściej ulegać awariom ze względu na ich wysoki stopień obciążenia.
 • OPTIMAL PODWAJA MOŻLIWOŚCI SKŁADOWANIA, ROZWIJA ZAKRES USŁUG ORAZ DOSTĘPNOŚĆ PRODUKTÓW

  04.09.2012

  Optimal AG & Co. KG, specialista od części zamiennych z miejscowości Langenbach w Bawarii ulokowany w parku przemysłowym Munich Airport Logistics Park stale rośnie. W kwietniu 2011 roku rozpoczęto działania mające na celu podwojenie możliwości magazynowych natomiast w listopadzie 2011 roku prace nad magazynem mają dobiec końca. Tym samym przedsiębiorstwo zareagowało na szybko i bezustannie rosnący popyt na wysokiej jakości części zamienne. Wysoce nowoczesny, w pełni zautomatyzowany magazyn rozszerzony zostanie do 60000 miejsc na pojemniki i 11000 miejsc paletowych. Optimal chce w ten sposób przyczynić się do dalszej poprawy jakości usług i wzrostu dostępności towarów. Uroczyste otwarcie, na które zaproszono licznych gości, klientów oraz pracowników odbędzie się 16 grudnia w Langenbach.
 • OPTIMAL OTRZYMUJE BAWARSKĄ NAGRODĘ MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW "WYDAJNE PRZEDSIĘBIORSTWO Z DUŻYM POTENCJAŁEM"

  04.09.2012

  W dniu 16 grudnia 2011 r. firma Optimal z Langenbach została wyróżniona nagrodą Europejskiego Forum Gospodarczego kraju związkowego Bawarii dla małych i średnich przedsiębiorstw. Pod patronatem Ministra Gospodarki Bawarii nagroda ta przyznawana jest zwykle trzem odnoszącym sukcesy firmom z obszaru Bawarii. Wręczenie nagrody odbyło się w uroczystej atmosferze w siedzibie firmy Optimal w Langenbach. Nagroda jest wyrazem uznania roli laureatów, którzy stanowią filary gospodarki w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw w Bawarii.
 • RAPORT DNI OTWARTYCH FIRMY OPTIMAL

  26.07.2011

  Czym kieruje się w działaniu firma Optimal z Langenbach? Firma Optimal AG od trzech lat mająca swoją siedzibę w miejscowości Langenbach po raz pierwszy w dotychczasowej historii przedsiębiorstwa organizuje dla mieszkańców okolicy „dzień otwartych drzwi" i otwiera przysłowiowe wrota biur, hal oraz stacji pakowania. Przed wejściem głównym ustawiono wielką dmuchaną trampolinę w kształcie żyrafy oraz stragany klubu sportowego SC Oberhummel.Grupy karnawałowe z Langenbach serwowały odwiedzającym posiłki a wewnątrz podczas oprowadzania można było dowiedzieć się więcej na temat zaawansowanych technologii. Już na drugim piętrze czekały na zwiedzających w różnych pomieszczeniach ekrany 3D, ekrany dotykowe a także kamery do prowadzenia wideokonferencji. Przecież nie wszędzie trzeba od razu latać. W biurach wisi pięć zegarów wskazujących godzinę w Moskwie, Szanghaju, Nowym Jorku, Tokyo i Langenbach!
 • WSPÓŁPRACA Z FIRMĄ BENDIX

  11.10.2010

  wrzesień 2010 r. Raport specjalny dla handlu częściami zamiennymi i wyposażeniem:
 • RAPORT PRASOWY W „KRAFTHAND"

  03.08.2009

    Wybór pakietów Jeszcze niedawno zarówno firma Suplex, producent sprężyn zawieszenia i firma Optimal dostawca m.in. amortyzatorów zastanawiały się nad tym, jak zredukować czas wymiany sprężyn i kolumn resorujących, ale jednocześnie zapewnić i zwiększyć bezpieczeństwo fachowców przy pracy. Oba przedsiębiorstwa połączyły swoją ekspertyzę techniczną, a rezultatem był wstępnie zmontowany amortyzator („Strut-Kit") przewidziany na posprzedażny rynek samochodowy.
 • RAPORT PRASOWY W „AMZ"

  18.05.2009

  Połączona ekspertyza Wstępnie zmontowany standardowy amortyzator firmy Optimal und Suplex to znacznie krótszy czas montażu, bezpieczeństwo podczas montażu oraz jakość.
 • STRUT KIT - ZMONTOWANY AMORTYZATOR

  15.05.2009

  „STRUT-KIT " - kompletny zmontowany amortyzator ...kolejnym młodym wystawcą wśród grupy Amitec był tym razem specjalista od zawieszenia, firma Suplex. Chce ona zapewnić swoim klientom przewagę w odniesieniu do wymiany uszkodzonych amortyzatorów poprzez zastosowanie kompletnego zmontowanego amortyzatora. Dzięki temu rozwiązaniu czas montażu jest krótszy, gdyż w tak zwanym zestawie „Strut-Kit" znajduje się amortyzator, sprężyna amortyzatora, kolumna i łożysko amortyzatora jak i zestaw ochronny, wszystko zmontowane w jedną całość. Ponadto do dostarczanego zmontowanego amortyzatora dołączony jest zestaw śrub potrzebnych do montażu...
 • REKLAMA PRASOWA - ENDURANCE LINE

  12.09.2008

  Nasza nowa reklama: wrzesień 2008 r., nr 9 30 sierpnia 2008 r., nr 16
 • UROCZYSTE OTWARCIE CENTRUM LOGISTYKI OPTIMAL KG W PARKU PRZEMYSŁOWYM W LANGENBACH

  05.07.2008

  Uroczyste otwarcie centrum administracyjno-logistycznego firmy Optimal KG w parku przemysłowym Langenbach nastąpiło 25 kwietnia 2008 r. Nowy obiekt zastąpi placówki zewnętrzne w Schwedt nad Odrą, a także w miejscowości Haar, natomiast jako nowa centrala włącza się on w sieć struktur na całym świecie. Na otwarciu przemawiali starosta Manfred Pointner, dr Reinhard Dörfler z MIH Górna Bawaria/Monachium, profesor dr Josef Nassauer (Bayern Innovativ) oraz burmistrz Langenbach Josef Brückl... Pełny raport prasowy - Gazeta Langenbacher Kurier, lipiec 2008 r.
 • RENOMOWANI KONKURENCI ZOSTALI PRZEŚCIGNIĘCI

  27.04.2008

  Nowe centrum administracyjno-logistyczne firmy Optimal KG w parku przemysłowym Langenbach zostało uroczyście otwarte. W piątek odbył się uroczysty akt otwarcia nowego centrum administracyjno-logistycznego firmy Optimal KG w parku przemysłowym. Nowy obiekt zastępuje lokalizacje w Schwedt nad Odrą i w miejscowości Haar, a jako nowa centrala włącza się on w sieć struktur na całym świecie. Poświęcenie obiektu zostało dokonane wspólnie przez pastorkę ewangelicką Dorothee Löser oraz księdza Kaspra Müllera.
 • UFUNDOWANIE KAMIENIA PAMIĄTKOWEGO

  25.04.2008

  Langenbach - „Barcelona, Bruksela, New Jersey" - wyliczał starosta Manfred Pointer - „to wszystko lokalizacje firmy Optimal". A od wczoraj również miejscowość Langenbach, która poprzez osiedlenie się tu firmy Optimal, jak podkreślił wczoraj podczas uroczystości otwarcia nowoczesnego obiektu burmistrz Josef Brückl, przesunęła się ku wyższym pozycjom w rankingu lokalizacji tej firmy. To akurat pasowało burmistrzowi Brücklowi, gdyż na uroczystości otwarcia nowego obiektu magazynowego pojawiło się dużo znakomitych gości. Z radości towarzyszącej temu wydarzeniu gmina ufundowała nawet kamiepamiątkowy kamień. Starosta Pointer, a tym bardziej burmistrz Brückl podkreślali pozytywne aspekty lokalizacji - po jednej stronie autostrada i bliskość lotniska, a po drugiej wiejska okolica i osobiście zliczonych przez burmistrza Brückla jedenaście wież kościelnych widocznych z tarasu na dachu firmy „Optimal".
 • PARK PRZEMYSŁOWY NICZYM STONEHENGE

  17.04.2007

  Ogólnie wiadomo, że gmina Langenbach ma wielkie aspiracje. Najświeższy przykład: firma Optimal KG, która osiedliła się w parku przemysłowym przy FS 13 zamierza wybudować tu centrum administracyjno-logistyczne. Dwa tygodnie po oficjalnym uroczystym rozpoczęciu budowy stoi już las betonowych filarów, symbolizując w pewnym sensie sięganie ku gwiazdom, którego podjęłą się gmina Langenbach. W grudniu otwarty ma zostać nowy obiekt o rozmiarach 120 na 56 metrów i wysokości nawet 16 metrów. 5000 palet i 40000 pojemników ustawi firma Optimal KG w Langenbach - nie wyklucza się wewnętrznych możliwości rozszerzenia. Na razie budowa wygląda raczej na swego rodzaju nowoczesne wydanie Stonehenge. Ale już Stonehenge było w swoim czasie wysoko zaawansowaną technologicznie budowlą, którą dziś zna cały świat. Gazeta Freisinger Tagblatt 17.04.2007 r.
 • RAPORT PRASOWY W „AMZ"

  09.04.2007

  Jakość wokół kół Optymalna obsługa rynku części zamiennych osi, układu hamulcowego, układu kierowniczego i silnikowego, jak i szeroka dostępność, profesjonalne usługi dostaw i wreszcie rozwinięte myślenie w kategoriach jakości to główne ukierunkowanie monachijskiego przedsiębiorstwa Optimal KG. Oferta produktów firmy zlokalizowanej w Haar pod Monachium obejmuje zestawy łożysk kół, elementów układu hamulcowego, elementów układu kierowniczego (samochody osobowe i użytkowe), amortyzatorów, pomp wodny, napinaczy i części gumowo-metalowych. Uprzejmość, otwartość i kompetentność to cechy, które monachijska firma wykazuje na porządku dziennym.
 • WBICIE PIERWSZEJ ŁOPATY POD BUDOWĘ W STREFIE PRZEMYSŁOWEJ NORD II

  01.04.2007

  Z lekkim opóźnieniem 26 marca 2007 r. dokonano uroczystego pierwszego wbicia łopaty pod budowę nowego budynku firmy Optimal KG w parku przemysłowym Nord II. Gmina Langenbach pozyskała działającą na cały świecie firmę Optimal (dystrybutora samochodowych części zamiennych) jako nowego inwestora dla parku przemysłowego Nord II. Zarówno przedstawiciele firmy jak i obecni lokalni politycy byli zgodni co do tego, że „Langenbach jest idealną lokalizacją" dla firmy Optimal. Decydującą rolę przy podejmowaniu decyzji o umiejscowieniu lokalizacji w Langenbach odgrywały obok korzystnego położenia na szlaku komunikacyjnym i obok pozyskania do współpracy firmy Kühne + Nagel jako partnera logistycznego również ogromne zaangażowanie zarządu gminy, a przede wszystkim burmistrza Josefa Brückl i szefa urzędu budowlanego Susanne Hoyer.
 • DOSTAWCA PODZESPOŁÓW DLA PRODUCENTÓW SAMOCHODÓW INWESTUJE 13 MILIONÓW W NOWY ZAKŁAD

  30.03.2007

  „Optimal KG" to nasz łut szczęścia.   Burmistrz Josef Brückl zapewnia wsparcie ze strony gminy Langenbach dla przedsiębiorstwa - około 13 milionów euro zainwestowała firma Optimal KG w 120-metrowy, nowy budynek gospodarczy w parku przemysłowym w Langenbach. Dzięki nowej lokalizacji firmy zostanie stworzonych 60 nowych miejsc pracy. Optimal jest nie tylko dosłownym łutem szczęścia dla burmistrza Josefa Brückl, ale też dla miejscowości Langenbach i „zapłonem przedsiębiorczości" w okręgu. Firma Optimal KG założona została przed piętnastu laty a dziś należy ze swoimi kontaktami biznesowymi w 70 krajach całego świata do poddostawców odnoszących sukcesy. Specjalizacja dotyczy przede wszystkim osi, hamulców i układów kierowniczych. Dotychczasowy główny magazyn w Haar i placówka w Schwedt nad Odrą stały się zbyt małe a dzięki bur-mistrzowskiemu zaangażowaniu zapadła decyzja o wyborze lokalizacji w Langenbach.
 • JUŻ WKRÓTCE KONTAKTY Z 70 KRAJAMI NA CAŁYM ŚWIECIE

  27.03.2007

  Pierwsze wbicie łopaty pod budowę nowego centrum administracyjno-logistycznego firmy Optimal KG Langenbach / Oberhummel. Oficjalne rozpoczęcie budowy centrum administracyjno-logistycznego firmy Optimal KG nastąpiło w poniedziałek poprzez dokonanie pierwszego symbolicznego wbicia łopaty w parku przemysłowym na granicy gmin Langenbach i Oberhummel. Optimal KG to działająca na całym świecie firma dostarczająca części zamienne do samochodów. Budowa ma zostać ukończona do końca tego roku.
 • PIERWSZY WYKOP POD „IDEALNĄ LOKALIZACJĘ FIRMY"

  26.03.2007

  Langenbach - „dumny, dumny jeszcze raz dumny" był wczoraj burmistrz Josef Brückl: W parku przemysłowym przy FS 13 dokonano pierwszego uroczystego wbicia łopaty pod budowę centrum administracyjno-logistycznego firmy Optimal KG. Ma tam powstać zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania, który ma zostać oddany do użytku w grudniu. Wspólnie z partnerem Kühne & Nagel Langenbach w końcu zostanie „połączony ze światem", uważa Brückl.
 • RAPORT GAZETY AMZ

  13.04.2006

  Szef działu sprzedaży w Niemczech Helge Schöngarth, szef działu sprzedaży na zagranicę Peter Blondeel, prezes Markus Neudek oraz prokurenci Wolfgang Hoffman i Cetin Genc