Optimal

 • Informacje prasowe HSB

  Informacje prasowe

  Informacje prasowe

Informacje prasowe

Archiwum >

 • Delegacja z Szanghaju

  Wysokiej rangi delegacja chińskich przedstawicieli ekonomicznych i rządowych z Szanghaju była w zeszłym tygodniu gościem Wolnego Państwa Bawarii. W bezpośrednich kontaktach małych i średnich przedsiębiorstw, BVMW (Niemiecka federacja małych i średnich przedsiębiorstw) jest najwłaściwszą do tego federacją utrzymującą stałe kontakty z wieloma partnerami z zagranica w tym także z Chin. Firma Optimal AG z siedzibą w Langenbach, członek bawarskiego Senatu Gospodarczego BVMW, uprzejmie udostępniła swoje sale konferencyjne do przyjęcia około 20 przedstawicieli z Państwa Środka. Fascynujące prezentacje biznesowe przygotowane przez EUROPATENT oraz tłumaczone przez firmę MultiLing (obie firmy są członkami BVMW z regionu Starnberg), dały uczestnikom delegacji interesujące spojrzenie w świat systemów patentowych, a także ulepszyły współpracę z Azją w tej dziedzinie.
 • OGROMNA OSZCZĘDNOŚĆ CZASU PODCZAS WYMIANY AMORTYZATORÓW

  OPTIMAL posiada w ofercie w pełni zmontowane standardowe amortyzatory Montaż odbywa się bez potrzeby stosowania specjalnych narzędzi Oszczędność czasu i pieniędzy Szeroka oferta 3 lata gwarancji długiej żywotności produktu Czas to pieniądz i dosłownie przekłada się to również na sytuację w warsztatach. Czas oszczędzić można teraz dzięki całkowicie zmontowanym amortyzatorom firmy OPTIMAL. Firma ta, specjalizująca się w sprzedaży części zamiennych oferuje produkty marki Maxxtrut umożliwiające kompletną wymianę amortyzatora, który fabrycznie został wcześniej zmontowany i zawiera w pakiecie wszystkie śruby montażowe. Oferta obejmuje obecnie 190 różnorodnych znanych odpowiedników. OPTIMAL posiada najbogatszą paletę produktów dostępną na rynku w powyższym segmencie.
 • BEZPIECZNIEJSZE PROWADZENIE SAMOCHODU Z FIRMĄ OPTIMAL

  Nr 1 pod względem zakresu oferty certyfikowanych elementów układu kierowniczego Produkcja pod stałą kontrolą - nadzór techniczny TÜV regularnie bada produkcję elementów układu kierowniczego firmy Optimal Testowane podzespoły - nadzór techniczny TÜV potwierdza własną pieczęcią jakość elementów układu kierowniczego Optimal Długa żywotność - zoptymalizowane elementy układu kierowniczego marki Endurance Line Kto poszukuje wysokiej jakości części zamiennych, szybko dociera do części Optimal. Firma OPTIMAL oferuje wszystko co związane z tylnim i przednim zawieszeniem koła począwszy od przegubu mocującego poprzez drążki kierownicze i wachacze po stabilizatory. Duży nacisk kładziony jest na żywotność produktów, gdyż właśnie elementy układu kierowniczego mogą częściej ulegać awariom ze względu na ich wysoki stopień obciążenia.
 • OPTIMAL PODWAJA MOŻLIWOŚCI SKŁADOWANIA, ROZWIJA ZAKRES USŁUG ORAZ DOSTĘPNOŚĆ PRODUKTÓW

  Optimal AG & Co. KG, specialista od części zamiennych z miejscowości Langenbach w Bawarii ulokowany w parku przemysłowym Munich Airport Logistics Park stale rośnie. W kwietniu 2011 roku rozpoczęto działania mające na celu podwojenie możliwości magazynowych natomiast w listopadzie 2011 roku prace nad magazynem mają dobiec końca. Tym samym przedsiębiorstwo zareagowało na szybko i bezustannie rosnący popyt na wysokiej jakości części zamienne. Wysoce nowoczesny, w pełni zautomatyzowany magazyn rozszerzony zostanie do 60000 miejsc na pojemniki i 11000 miejsc paletowych. Optimal chce w ten sposób przyczynić się do dalszej poprawy jakości usług i wzrostu dostępności towarów. Uroczyste otwarcie, na które zaproszono licznych gości, klientów oraz pracowników odbędzie się 16 grudnia w Langenbach.
 • OPTIMAL OTRZYMUJE BAWARSKĄ NAGRODĘ MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW "WYDAJNE PRZEDSIĘBIORSTWO Z DUŻYM POTENCJAŁEM"

  W dniu 16 grudnia 2011 r. firma Optimal z Langenbach została wyróżniona nagrodą Europejskiego Forum Gospodarczego kraju związkowego Bawarii dla małych i średnich przedsiębiorstw. Pod patronatem Ministra Gospodarki Bawarii nagroda ta przyznawana jest zwykle trzem odnoszącym sukcesy firmom z obszaru Bawarii. Wręczenie nagrody odbyło się w uroczystej atmosferze w siedzibie firmy Optimal w Langenbach. Nagroda jest wyrazem uznania roli laureatów, którzy stanowią filary gospodarki w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw w Bawarii.

Archiwum >