Optimal

 • Informacje prasowe HSB

  Informacje prasowe

  Informacje prasowe

Aktualności

 • Boże Narodzenie 2016

  23.12.2016

  Pragniemy złożyć serdeczne życzenia świąteczne naszym Klientom, Kontrahentom oraz Pracownikom serdeczne życzenia Zdrowych, Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
 • Bądź Pierwszy! Nowy asortyment części do aut elektrycznych i hybrydowych.

  28.10.2016

  Rynek pojazdów elektrycznych i hybrydowych jest jednym z najszybciej rosnących w branży motoryzacyjnej. W samych Chinach pierwsze osiem miesięcy bieżącego roku pokazało wzrost sprzedaży o 123% względem ubiegłego roku. W Stanach Zjednoczonych Ameryki liczba zarejestrowanych pojazdów elektrycznych wzrosła o 30%. W Norwegii, która jest światowym liderem, jeśli chodzi o proporcje pojazdów elektrycznych, rynek wzrósł o 37% w porównaniu do całego zeszłego roku, co zwiększyło udział w rynku całkowitym do 28%! Widząc rosnące zapotrzebowanie, OPTIMAL wychodzi na przeciw tym potrzebom, prezentując na targach Automechanika Frankfurt 2016 katalog części do pojazdów elektrycznych i hybrydowych, co pokazuje jego kompetencje na rynku e-pojazdów.
 • Informacja o zmianie pracy magazynu!

  20.05.2016

  Szanowni Klienci! Informujemy, że w przyszłym tygodniu Magazyn pracuje i przygotowuje wysyłki tylko do środy (25 maja). W dniu 27 maja (piątek) Magazyn nie pracuje. Prosimy o uwzględnienie tych zmian podczas składania zamówień. Za niedogodności przepraszamy. 
 • Zmiana adresu

  20.07.2015

  Szanowni Klienci, Informujemy, że uległ zmianie adres siedziby firmy. Obecnie firma Optimal Polska mieści się pod adresem: ul. Lwowska 15 78-106 Kołobrzeg Jest to również aktualny adres korespondencyjny. Wszelkie numery telefonów pozostają bez zmian.
 • Aktualizacja numerów referencji

  29.06.2015

  Szanowni Klienci!Zauktualizowana została lista referencji w oparciu o numery Optimal. Zapraszamy do pobrania pliku z aktualnymi numerami.
 • Życzenia Wielkanocne

  02.04.2015

  Z okazji świąt Wielkanocy firma Optimal Polska pragnie złożyć swoim Klientom oraz Partnerom Biznesowym najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i uśmiechu oraz wiosennego optymizmu.
 • WAŻNE! Praca Magazynu i zamówienia w okresie świątecznym

  16.12.2014

  Szanowni Klienci! Pragniemy poinformować, że w okresie świątecznym praca magazynu przebiegać będzie następująco:   w dniach 22gi oraz 29ty grudnia - magazyn przyjmuje zamówienia oraz realizuje wysyłki w dniach 23ci oraz 30ty i 31szy grudnia - magazyn pełni dyżur przyjmując zamówienia w dniu 5ty stycznia - magazyn pełni dyżur oraz przyjmuje zamówienia
 • Optimal Polska realizuje projekt POIG 8.2

  16.06.2014

  OPTIMAL-POLSKA Sp. z o.o. realizuje projekt pt. „Wdrożenie systemu B2B w celu automatyzacji procesów biznesowych z Partnerami".   z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013 Oś priorytetowa 8: Społeczeństwo informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki Działanie 8.2: Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B  
 • Życzenia świąteczne

  20.12.2013

  Pragniemy złożyć serdeczne życzenia świąteczne naszym Klientom, Kontrahentom oraz Pracownikom serdeczne życzenia Zdrowych, Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
 • Nowe filtry w ofercie Optimal Polska

  20.12.2013

  Miło nam poinformować, że poszerzyliśmy asortyment produktów firmy Optimal o grupę filtrów do samochodów osobowych. Oferta obejmuje filitry oleju, kabinowe, powietrza oraz paliwa. Więcej informacji wkrótce!  
 • Znajdź nas na Facebooku!

  20.12.2013

  Zapraszamy naszych Klientów oraz Kontrahentów do odwiedzenia oraz polubienia naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook. Wraz z postępem czasu będzie się on wypełniał informacjami dotyczącymi nie tylko bieżącej działalności, ale także informacji z życia firmy i jej obecności w społeczności (niekoniecznie wirtualnej ;) ). Zapraszamy! Profil dostępny pod linkiem http://www.facebook.com/optimalpolska
 • WAŻNE! Realizacja zamówień w okresie świątecznym.

  12.12.2013

  Szanowni Klienci! W okresie świątecznym firma Optimal Polska przyjmuje zamówienia do godziny 14-tej 20 grudnia 2013 roku!   W  Nowym Roku 2014 magazyn rusza 7-go stycznia.
 • Ponad 300 nowych referencji!

  14.08.2013

  Od poniedziałku 19 sierpnia 2013 roku wprowadziliśmy do naszego magazynu  340  nowych referencji zawieszenia. Do tej pory części te  sprowadzane były do Polski z magazynu centralnego mieszczącego się w Monachium co niepotrzebnie wydłużało czas oczekiwania. Dziś trafią do naszych klientów w ciągu 24 godzin. Szczegóły u naszych przedstawicieli. W załączniku do pobrania wykaz referencji i krosów.
 • NOWE PRODUKTY W OFERCIE OPTIMAL POLSKA

  25.07.2013

  Dwa zupełnie nowe produkty w ofercie. Preparat do mycia hamulców 600ml Preparat wielozadaniowy 400ml.   Środek do mycia hamulców 600ml  – przeznaczony jest do usuwania oleju, smaru, brudu, płynu hamulcowego z bębnów hamulcowych, podkładek, tarcz, przewodów, siłowników i elementów sprzęgła. Do stosowania na: hamulce bębnowe, hamulce tarczowe, okładziny hamulcowe, zaciski hamulcowe, szczęki hamulcowe Charakterystyka produktu Silny strumień nanoszenia Doskonałe właściwości rozpuszczające Nie pozostawia osadów Nieprzewodzący Nie powoduje korozji   Preparat wielozadaniowy 400ml- wysokiej jakości preparat do poluzowywania zardzewiałych części. Do stosowania na : połączenia śrubowe, łączenia (śrubki, sworznie i nakrętki). Charakterystyka produktu Wysoce skuteczne Posiada rozpylacz kierunkowy
 • AKTUALIZACJA – Rozszerz swoją ofertę!

  09.11.2012

  Musicie być na bieżąco! Nasz comiesięczny Newsletter będzie informował was w szybki i łatwy sposób o rozwoju ofert produktowych. Za każdym razem Twoja firma podąża za aktualnymi informacjami, a ponadto wspomaga wzrost obrotów. Wszystkie niezbędne informacje przesyłamy w czytelnym formacie Excel. Powodzenia w rozszerzaniu oferty! Zespół Optimal  
 • Automechanika 2012

  28.09.2012

  Szanowni Partnerzy, Dziękujemy za wizytę na naszym stoisku oraz poświęcony nam czas!Mamy nadzieję że wizyta była bardzo ciekawa i emocjonująca. Pragniemy zapewnić, że wyślemy Państwu odpowiedzi na wszystkie kwestie nieroztrzygnięte w możliwie jak najszybszym czasie. Z niecierpiwością czekamy do następnego spotkania! Z pozdrowieniami z LangenbachZespół działu sprzedaży OPTIMAL AG & Co.KG  
 • OGROMNA OSZCZĘDNOŚĆ CZASU PODCZAS WYMIANY AMORTYZATORÓW

  04.09.2012

  OPTIMAL posiada w ofercie w pełni zmontowane standardowe amortyzatory Montaż odbywa się bez potrzeby stosowania specjalnych narzędzi Oszczędność czasu i pieniędzy Szeroka oferta 3 lata gwarancji długiej żywotności produktu Czas to pieniądz i dosłownie przekłada się to również na sytuację w warsztatach. Czas oszczędzić można teraz dzięki całkowicie zmontowanym amortyzatorom firmy OPTIMAL. Firma ta, specjalizująca się w sprzedaży części zamiennych oferuje produkty marki Maxxtrut umożliwiające kompletną wymianę amortyzatora, który fabrycznie został wcześniej zmontowany i zawiera w pakiecie wszystkie śruby montażowe. Oferta obejmuje obecnie 190 różnorodnych znanych odpowiedników. OPTIMAL posiada najbogatszą paletę produktów dostępną na rynku w powyższym segmencie.
 • BEZPIECZNIEJSZE PROWADZENIE SAMOCHODU Z FIRMĄ OPTIMAL

  04.09.2012

  Nr 1 pod względem zakresu oferty certyfikowanych elementów układu kierowniczego Produkcja pod stałą kontrolą - nadzór techniczny TÜV regularnie bada produkcję elementów układu kierowniczego firmy Optimal Testowane podzespoły - nadzór techniczny TÜV potwierdza własną pieczęcią jakość elementów układu kierowniczego Optimal Długa żywotność - zoptymalizowane elementy układu kierowniczego marki Endurance Line Kto poszukuje wysokiej jakości części zamiennych, szybko dociera do części Optimal. Firma OPTIMAL oferuje wszystko co związane z tylnim i przednim zawieszeniem koła począwszy od przegubu mocującego poprzez drążki kierownicze i wachacze po stabilizatory. Duży nacisk kładziony jest na żywotność produktów, gdyż właśnie elementy układu kierowniczego mogą częściej ulegać awariom ze względu na ich wysoki stopień obciążenia.
 • OPTIMAL PODWAJA MOŻLIWOŚCI SKŁADOWANIA, ROZWIJA ZAKRES USŁUG ORAZ DOSTĘPNOŚĆ PRODUKTÓW

  04.09.2012

  Optimal AG & Co. KG, specialista od części zamiennych z miejscowości Langenbach w Bawarii ulokowany w parku przemysłowym Munich Airport Logistics Park stale rośnie. W kwietniu 2011 roku rozpoczęto działania mające na celu podwojenie możliwości magazynowych natomiast w listopadzie 2011 roku prace nad magazynem mają dobiec końca. Tym samym przedsiębiorstwo zareagowało na szybko i bezustannie rosnący popyt na wysokiej jakości części zamienne. Wysoce nowoczesny, w pełni zautomatyzowany magazyn rozszerzony zostanie do 60000 miejsc na pojemniki i 11000 miejsc paletowych. Optimal chce w ten sposób przyczynić się do dalszej poprawy jakości usług i wzrostu dostępności towarów. Uroczyste otwarcie, na które zaproszono licznych gości, klientów oraz pracowników odbędzie się 16 grudnia w Langenbach.
 • OPTIMAL OTRZYMUJE BAWARSKĄ NAGRODĘ MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW "WYDAJNE PRZEDSIĘBIORSTWO Z DUŻYM POTENCJAŁEM"

  04.09.2012

  W dniu 16 grudnia 2011 r. firma Optimal z Langenbach została wyróżniona nagrodą Europejskiego Forum Gospodarczego kraju związkowego Bawarii dla małych i średnich przedsiębiorstw. Pod patronatem Ministra Gospodarki Bawarii nagroda ta przyznawana jest zwykle trzem odnoszącym sukcesy firmom z obszaru Bawarii. Wręczenie nagrody odbyło się w uroczystej atmosferze w siedzibie firmy Optimal w Langenbach. Nagroda jest wyrazem uznania roli laureatów, którzy stanowią filary gospodarki w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw w Bawarii.
 • EQUIP AUTO PARYŻ 2011

  24.07.2011

  11 - 15 października 2011 r. EQUIP AUTO PARIS NORD VILLEPINTE 2011 Jesteśmy na targach! Hala 6 / Stoisko W73
 • AUTOMECHANIKA W DUBAJU 2011

  09.05.2011

  07 - 09 czerwca 2011 r. Centrum wystawiennicze Dubai International Convention & Exhibition Centre w Dubaju, Z.E.A. Jesteśmy na targach! Hala 2 / Stoisko 2AM426
 • AUTOMECHANIKA STAMBUŁ 2011

  09.04.2011

  07 - 10 kwietnia 2011 r. Stambul, Turcja. Znaleźć nas można w pawilonie niemieckim- hala 3 Zapraszamy do odwiedzin na stoisku C110B!
 • AUTOZUM 2011

  14.01.2011

  12. - 15 stycznia 2011 r., Salzburg Międzynarodowe targi wyposażenia warsztatów samochodowych, stacji benzynowych, części zamiennych do samochodów oraz wyposażenia, produktów wytwórczych przemysłu chemicznego i technik ochrony środowiska.
 • SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PAŃSTWA WIZYTĘ!

  27.09.2010

  Dziękujemy również za Państwa nadzwyczajne zainteresowanie naszymi produktami. Niestety nie jesteśmy w stanie uniknąć okresów oczekiwania na produkt.Z tego względu dziękujemy Państwu za okazaną cierpliwość. Zespół działu sprzedaży firmy OPTIMAL!
 • XII DOROCZNY KONGRES BAIKA W AUDI FORUM W INGOLSTADT, 23.06.2010 r.

  17.08.2010

  Innowacyjny dostawca XII doroczny kongres BAIKA w Audi Forum w Ingolstadt Wysoka jakość i emocje - napędy i elektromobilność - strategie i konkurencja „Innowacyjni Producenci 2010" - witryna innowacji 950 uczestników i 195 wystawców z 17 państw napędy, elektromobilność, wyposażenie wnętrz, strategie rynkowe Przemówienie otwierające wygłosił Minister Gospodarki Bawarii, pan Martin Zeil Na targach prezentowali się zarówno krajowi, jak i międzynarodowi kluczowi wystawcy ze świata gospodarki i nauki. Przedstawiono bieżące kierunki rozwoju produktów oraz systemów. W przemówieniu rozpoczynającym kongres minister Martin Zeil podkreślił ogromne znaczenie przemysłu samochodowego dla obszaru gospodarczego jakim jest Bawaria. Ok. 170000 osób wypracowało w tej gałęzi gospodarki łączne obroty roczne w wysokości 77 mld €.
 • AUTOMECHANIKA 2010

  05.07.2010

  14. - 19. września 2010r., Frankfurt nad Menem Szanowni Państwo, czy planujecie wizytę na targach AUTOMECHANIKA 2010 we Frankfurcie? Luźna atmosfera, krajowi i międzynarodowi partnerzy handlowi, więc nie może tam i Państwa zabraknąć. Jest wiele do omówienia i sprawi nam ogromną radość, jeżeli zechcą nas Państwo odwiedzić! hala: 6.0 / korytarz: D / stoisko: 46 telefon na stoisko: +49 069 / 7575 - 41530
 • AMITEC 2010

  23.03.2010

  Cieszymy się już teraz, że odwiedzą nas Państwo na tych najważniejszych specjalistycznych targach. Czekamy na Państwa na targach AMITEC w Lipsku! Hala 4, stoisko B05
 • NADZWYCZAJNA REAKCJA ZE STRONY KLIENTÓW

  30.11.2009

  Sześć tygodni po zakończeniu targów Equip Auto w Paryżu Optimal może uznać swój występ na targach za bardzo udany. Markus Neudek (prezes OPTIMAL KG) ocenia targi w następujący sposób: „Cieszę się bardzo, że rynek tak pozytywnie odebrał nasze nowe ukierunkowanie i powstałe zmiany. Zainteresowanie klientów naszymi liniami produktów oraz nowościami było bardzo duże. W szczególności stoisko, które zorganizowaliśmy z firmą Suplex, jednym z ważnych dostawców sprężyn i resorów, sprawdziło się i uzupełniło w sensowny sposób naszą prezentację na targach." Obok szeroko zakrojonych uzupełnień programowych odwiedzający targi Equip mogli na stoisku firmy Optimal zaznajomić się z nowościami innowacyjnymi.  
 • OPTIMAL STARTUJE W NOWEJ OPRAWIE - NOWA CORPORATE INDENTITY (CI)

  10.11.2009

  Poprzez w całości na nowo opracowane okładki katalogów, OPTIMAL ukazuje na pierwszy rzut oka na nowo opracowaną, nowoczesną koncepcję wizerunku graficznego firmy. Dzięki kontrastom kolorystycznym i ekskluzywnemu designowi jakość produktów firmy Optimal zostanie jeszcze bardziej zaakcentowana. Poprzez opracowanie nowego wizerunku graficznego OPTIMAL wspiera dodatkowo swoich Partnerów w zakresie sprzedaży.  
 • OPTYMALNA CZĘŚĆ ZAMIENNA

  16.09.2009

  Przedsiębiorstwo z Langenbach skonstruowało wstępnie zmontowany amortyzator. Oryginalna część zamienna jest za droga natomiast inna część zamienna jest gorszej jakości. Oto stereotypy, z którymi już od dawna z sukcesem walczy wolny rynek posprzedażny. Również firma Optimal KG założona w 1992 r. w Langenbach pod Monachium walczy z nimi skutecznie. Przedsiębiorstwo dostarcza części zamienne układu osi, układu hamulcowego, układu kierowniczego, silnika i inne produkty stosowane w pojazdach. Firma z Langenbach zleca produkcję części zamiennych swoim międzynarodowym partnerom oraz producentom części oryginalnych.
 • NORD AUTO 2009

  15.09.2009

  30.10. - 01.11.2009 parter / stoisko 113,telefon na stoisko: +49 173 / 3977 - 354 Szanowni Państwo, czy planujecie wizytę na targach w Hamburgu? Krajowi partnerzy handlowi - nie może tu Państwa zabraknąć. Jest wiele do omówienia i ucieszymy się, jeśli nas Państwo odwiedzą!    
 • EQUIP AUTO 2009

  15.09.2009

  13 - 18 października 2009 r., Paryż Jesteśmy na targach! hala: 6 / korytarz: D  /  stoisko: 13
 • SUKCES FIRMY OPTIMAL NA TARGACH!

  07.04.2009

  Nieznane w Europie - ale ważne dla globalnych graczy! Australijskie Targi Auto Aftermarket Expo są ważną szansą dla ponad 350 wystawców, producentów i firm z branży przemysłu samochodowego - możliwości prezentacji części do samochodów, akcesoriów i wyposażenia, nowych technologii oraz usług.  
 • AMITEC LIPSK 28.03. - 01.04.2009

  16.03.2009

  Jesteśmy na targach! hala 2 stoisko E16 telefon: 0172 / 89 70 795   Chcecie PAŃSTWO zachwycić własnych klientów i zaskoczyć konkurencję?
 • PARLAMETARZYSTA OTTO BERNHARDT, RZECZNIK DS. POLITYKI FINANSOWEJ FRAKCJI CDU/CSU W BUNDESTAGU GOŚCI W FIRMIE OPTIMAL

  16.12.2008

    Federalne Stowarzyszenie Małych i Średnich Przedsiębiorstw obradowało w dniu 1.12.2008 r. w siedzibie firmy Optimal. Jako gościa spotkania LKV-Meeting Bayern powitano rzecznika polityki finansowej frakcji CDU/CSU w Bundestagu, pana Otto Bernhardta (MdB) i dr Hansa Kremendahla (SPD).                http://www.bvmw-sued.de/
 • SENAT GOSPODARCZY KRAJU ZWIĄZKOWEGO BAWARII OBRADUJE W FIRMIE OPTIMAL

  15.12.2008

  Spotkanie bawarskiego Senatu Gospodarczego w roku 2008 odbyło się w siedzibie firmy OPTIMAL.        W dniu 1.12.2008 r. firma Optimal znalazła się w centrum uwagi bawarskiego senatu gospodarczego. Senatorowie spotkali się na debacie tematycznej p.t.: "Małe i średnie przedsiębiorstwa pomiędzy kryzysem gospodarczym a recesją - Szanse stojące przed MŚP" Obecni byli m.in. rzecznik ds. polityki gospodarczej frakcji CDU/CSU w Bundestagu, Pan Otto Bernhard (parlamentarzysta), Martin Weiland, Sekretarz w federalnym Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej a także Roman Roell z Bawarskiej Rozgłośni Radiowej. W różnych grupach roboczych wymieniano się pomysłami i doświadczeniami.
 • KALENDARZ 2009

  26.11.2008

 • NORD AUTO 2008

  23.10.2008

    31.10. - 02.11.2008 r. Jesteśmy na targach! parter - stoisko 113 Telefon na stoisko: 049 0173 / 3977 354         Pragniemy zaprosić Państwa na miłą i pełną informacji rozmowę. Luźna atmosfera, mili ludzie i nasi krajowi partnerzy handlowi. Nie może tu Państwa zabraknąć!
 • AUTOMECHANIKA 2008

  15.10.2008

  Szanowni Odwiedzający! Pragniemy serdecznie podziękować Państwu za wizytę na naszym stoisku. Dziękujemy również za ogromne zainteresowanie naszymi produktami. Czasami jednak nie udaje się uniknąć okresów oczekiwania. Dlatego też pragniemy wyrazić jeszcze raz naszą wdzięczność za Państwa cierpliwość. Państwa zespół działu sprzedaży OPTIMAL!
 • AUTOMECHANIKA 2008

  16.09.2008

  16 - 21 września 2008 r. we Frankfurcie hala: 6.0 / korytarz: D / stanowisko: 46 Swobodna atmosfera, szklanka piwa, wino, mili ludzie. Krajowi i międzynarodowi partnerzy handlowi, nie może tu Państwa zabraknąć. Jest wiele do omówienia i sprawi nam to ogromną radość, jeśli nas Państwo osobiście odwiedzą!  
 • UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA

  05.05.2008

  „Udało się" Zakończenie budowy nowego centrum logistycznego OPTIMAL to krok milowy w jeszcze krótkiej historii firmy Optimal. Nowy budynek i obecna siedziba główna firmy mieszcząca w sobie magazyny wysokiego składowania pojemników i palet została uroczyście otwarta w dniu 24 kwietnia 2008 r. Pracownicy firmy Optimal, politycy wysokiego szczebla, lokalne znakomitości, przedstawiciele świata gospodarki i prasy a także liczni osobiście zaproszeni goście dali się przekonać ekspertyzie, jaką posiada firma OPTIMAL, a związane z tym spotkanie w zakładzie zostało ocenione jako bardzo udane wydarzenie.  Linki do raportów prasowych: Prasa  
 • AMITEC LIPSK 05.04 - 09.04.2008

  03.04.2008

  Ucieszy nas Państwa wizyta na targach AMITEC w Lipsku!       Hala 2 stoisko E03   Chętnie poinformujemy Państwa o naszej pełnej ofercie produktów   elementy układu kierowniczego / przekładnie kierownicze / części gumowe i metalowe / łoża silnika zestawy łożyskowe amortyzatory / sprężyny gazowe / łożyska amortyzatora rolki napinające pasek rozrządu / zestawy naprawcze / pompy wody klocki hamulcowe / tarcze hamulcowe / szczęki hamulca bębnowego / bębny hamulcowe / przewody hamulcowe, czujniki klocka hamulcowego / cylindry hamulcowe...
 • OPTIMAL - PRAWIE UKOŃCZONO PRACE NAD CAŁKOWICIE ZAUTOMATYZOWANYM CENTRUM LOGISTYKI

  25.02.2008

  15 miesięcy po symbolicznym wbiciu łopaty nowe centrum logistyczne firmy OPTIMAL wkrótce rozpocznie swoją działalność. W ten sposób grupa Optimal dysponować będzie jednym z najnowocześniejszych i w pełni zautomatyzowanych centrów. W przyszłości np. zbiorniki transportowane będą z magazynu do stacji pakowania z prędkością do 6 m/s. Centrum zostało zaplanowane na 90.000 zbiorników i 5.000 miejsc paletowych, co doskonale odzwierciedla trend związany ze stale rosnącym popytem na produkty firmy OPTIMAL.
 • NORD AUTO 2007

  09.11.2007

  Jesteśmy na targach! parter, stoisko 113 (telefon na stoisko: +49 (0) 173 3977 354) Zamierzają Państwo odwiedzić targi Nord Auto w Hamburgu? Jeśli tak to ucieszylibyśmy się z Państwa wizyty na naszym stoisku! Chętnie zaprezentujemy Państwu naszą pełną ofertę produktów i dodatkowe propozycje / nowe katalogi
 • WBICIE PIERWSZEJ ŁOPATY POD BUDOWĘ W STREFIE PRZEMYSŁOWEJ NORD II

  01.04.2007

  W dniu 26 marca 2007 r. z małym opóźnieniem dokonano uroczystego pierwszego wbicia łopaty pod budowę obiektu firmy Optimal KG w parku przemysłowym Nord II. Firma Optimal (zajmująca się sprzedażą części zamiennych do samochodów) jest następnym międzynarodowym przedsiębiorstwem ściągniętym przez gminę Langenbach do parku przemysłowego Nord II. Zarówno przedstawiciele firmy jak, i obecni lokalni politycy byli zgodni co do tego, że „Langenbach jest idealną lokalizacją" dla firmy Optimal. Decydującą rolę przy podejmowaniu decyzji o umiejscowieniu lokalizacji w Langenbach odgrywały obok korzystnego położenia na szlaku komunikacyjnym i obok pozyskania do współpracy firmy Kühne + Nagel jako partnera logistycznego również ogromne zaangażowanie zarządu gminy a przede wszystkim burmistrza Josefa Brückl i szefa urzędu budowlanego, pani Susanne Hoyer..
 • AUTOMECHANIKA 2006

  01.10.2006

  Drogi kliencie, jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wizytę na targach, ogromne zainteresowanie naszymi produktami oraz cierpliwość wykazaną podczas oczekiwania! Jesteśmy przekonani, że wizyta należała do udanych! Załączamy wyciąg z naszej całościowej oferty części zamiennych. Zespół działu sprzedaży firmy OPTIMAL!
 • INSPEKCJA NADZORU TECHNICZNEGO POTWIERDZA CERTYFIKACJĘ ISO

  01.07.2006

  INSPEKCJA NADZORU TECHNICZNEGO POTWIERDZA CERTYFIKACJĘ ISO Inspekcja TÜV Süd dokonała ponownego audytu i tym samym potwierdziła ponownie certyfikację ISO naszego przedsiębiorstwa. OPTIMAL POPRAWIA ZAKRES USŁUG Z uwagi na znaczący przyrost obrotów rozszerzyliśmy zatrudnienie w naszym centrum logistycznym o 30%. Reagujemy tym samym na wzrost popytu na produkty OPTIMAL. Ppragniemy również utrzymać i rozwinąć wysoki poziom usług. WPROWADZENIE DO OFERTY POMP WODY Wprowadziliśmy do oferty pompy wody. Możecie Państwo zamówić nowy katalog, cenniki a także informacje na temat promocji! KATALOG ELEMENTY UKŁADU KIEROWNICZEGO DO CIĘŻARÓWEK OPRACOWANY NA NOWO Pełna oferta katalogowa będzie dostępna we wrześniu przy okazji targów Automechanika. Już teraz możemy Państwu przesłać na życzenie naszą ofertę w formacie Excel.
 • OPTIMAL ROZSZERZA OFENSYWĘ JAKOŚCI

  01.06.2006

  OPTIMAL ROZSZERZA OFENSYWĘ JAKOŚCI Stacja diagnostyczna centrum badawczego zajmującego się podwoziem i elementami układu kierowniczego w „TÜV Süd Product Service“ w Monachium zatwierdziła i udzieliła certyfikatu dla wielu części układu kierowniczego. Tym samym większość popularnych elementów układu kierowniczego została oceniona i dopuszczona do użytku przez inspekcję TÜV, a także dodatkowo przetestowana pod względem bezpieczeństwa i jakości! Inspekcja nadzoru technicznego TÜV ponownie potwierdza jakość i wysoką jakość naszych produktów. Jako klienci rozpoznają Państwo te produkty właśnie po logo TÜV w naszych lub branżowych katalogach i w bazie TECDOC.